Codzienne zakupy, puste opakowania i zużyty sprzęt AGD i RTV.

Każdego dnia odwiedzamy sklepy po to by kupić w nich najróżniejsze produkty. Kupujemy produkty spożywcze, przemysłowe, sprzęt RTV i AGD. Po zużyciu każdego z nich zostaje sporo odpadów. Czy zdajesz sobie sprawę, jak ważne jest ich odpowiednie składowanie?

Wrzucenie ich po prostu do pojemnika na odpady nie jest żadnym rozwiązaniem. Stamtąd trafią na wysypisko śmieci, gdzie będą rozkładać się przez wiele lat. Stary, zużyty sprzęt dodatkowo będzie wydzielał szkodliwe substancje, które następnie będą trafiały do gleby i wód powierzchniowych i zatruwały nasze środowisko. Jak tego uniknąć?

Musisz przyswoić sobie nawyk segregowania odpadów i przekazywania ich do recyklingu. W dzisiejszych czasach nie powinno Ci to sprawić większych trudności. Niemal na każdym osiedlu znajdziemy specjalne pojemniki służące segregacji odpadów. Wystarczy raz w tygodniu umieścić w nich swoje śmieci, które wcześniej odpowiednio posegregujemy.

Jeśli w Twoim domu zalega zużyty sprzęt, na to również można znaleźć proste rozwiązanie. Zapytaj, czy na Twoim osiedlu organizowane są zbiórki sprzętu elektronicznego. Jeśli nie, przy najbliższej okazji zapytaj o to w najbliższym sklepie RTV AGD. Zgodnie z ustaleniami prawa, tego rodzaju sklepy powinny zbierać i przetwarzać zużyty sprzęt.

Warto też postarać się ograniczyć ilości odpadów, które produkujesz. Wybierając się na codzienne zakupy, wybierz torbę bawełnianą albo kartonik zamiast kolejnej reklamówki. Kupując, wybieraj produkty w papierowych opakowaniach, zamiast w folii. Wymieniaj zużyty sprzęt, tylko wtedy, gdy naprawdę jest to konieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.